Як розвинути дедуктивні здібності
Метод дедукції став широко відомий людству завдяки англійському письменнику Артуру Конан Дойлу, який наділив свого героя Шерлока Холмса видатними дедуктивними здібностями. Ці здібності могли б стати в нагоді не тільки англійському детективу, а й кожній людині, адже це не що інше, як здатність до логічного мислення. Як же розвинути дедуктивні здібності?
Для початку, запам’ятайте важливе правило, яке, можливо, і не має прямого відношення до розвитку дедукції, проте є запорукою успіху в будь-якому починанні. Це правило говорить: будьте щиро зацікавлені в тому, що ви вивчаєте. Якщо цей інтерес буде поверхневим і тільки для того, щоб зробити з його допомогою враження на кого-небудь, розвинути дедуктивні здібності не вийде. Ви повинні бути щиро зацікавлені в навчанні. Щоб привчити свій мозок до глибокого аналізу, візьміть собі за правило докопуватися до суті досліджуваного матеріалу. Якщо ви вивчаєте новий предмет, не ковзайте по поверхні, а пояснюйте самі собі, звідки взялося те чи інше правило або теоретична побудова. Якщо область вашої діяльності далека від навчання, ви можете застосовувати це правило до будь-якого матеріалу, який ви читаєте, аж до бульварних газет. Читаючи статтю, ставте собі запитання, в чому полягають мотиви поведінки людей, про які в ній розповідається, який прихований сенс може стояти за їхніми вчинками.
Розвивайте гнучкість мислення. Пам’ятайте, що у будь-якої задачі може бути не одне рішення, і ваша задача — знайти їх якомога більше. Коли ви бачите тільки один вихід з положення, не заспокоюйтесь, поки не знайдете їх ще десять. Спочатку вам буде важко їх шукати, проте з часом знаходити кілька варіантів будь-якого завдання вам буде все простіше і простіше.
Вчіться узагальнювати отриману інформацію, бачити за приватним загальне і навпаки. У вмінні бачити в конкретному випадку типові особливості полягає суть методу дедукції.
|