Як змінити життя і звички
Справедливість висловлювання східних мудреців про необхідність змінити себе, якщо не виходить змінити світ і людей навколо, давно доведена науковими працями сучасних психологів. Змінивши свої звички, людина може поміняти не тільки своє світосприйняття, а й життя в цілому.
Згадайте, скільки разів ви говорили собі щось подібне: «Ну все! Набридло! З понеділка починаю нове життя. Запишуся в спортзал, а ще бігати почну вранці. Треба заскочити в спортивний магазин — гантелі прикупити». Пам’ятаєте, чим це закінчувалося? Більша частина народу забуває про цю думки на вихідних. Залишки приступають до бігу і навіть два дні відвідують фітнес-центр. А в середу гантелі вже припадають пилом під стільцем і викликають невдоволення кота, бо вони «зайняли» його місце.
Сьогодні я розповім вам як уникнути подібної ситуації і раз і назавжди змінити своє життя.
Що ми будемо робити? Вносити нове в наші підвалини — виробляти нові звички, які нас перетворять. Зроблять нас тими, якими ми хочемо себе бачити.
Отже, повинен вас порадувати. Щоб змінити своє життя, як би це не звучало грандіозно, необхідний лише маленький етап. Пам’ятаєте «Шлях у тисячу миль починається з першого кроку». Прекрасно. Щоб побачити своє нове життя необхідно всього лише щось дуже сильно захотіти! Визначтеся чого ви жадаєте. Мати красиве тіло, читати скоромовки, набирати текст на клавіатурі всліпу? Відкиньте всі сумніви — будь-яке вміння вам під силу! Потрібно тільки вірити! Вибрали? Супер!
Починаємо прямо зараз, а не завтра або в понеділок! Навіщо він вам? У вас і сьогодні є відмінний шанс зробити це! Якщо почати нове життя в середу, воно буде не гірше, ніж те, яка почалося в понеділок або першого числа наступного місяця? Може вам просто лінь і вам не потрібна ця мрія? Потяг з успішними людьми, які точно знають, що хочуть від життя, відходить зараз. Встрибуйте!
Ну ось, ми залишили лузерів далеко позаду, а самі розганяємося і мчимо до мрії! В принципі, ось вона і є ваше нове життя. Ви вже почали його змінювати. Ви його ніколи таким не бачили. Ви встали на правильний шлях і зробили перший крок, ви досягаєте свої бажання! Тепер нам важливо знати, як цей шлях пройти.
Поставте розумну мету. Проплисти 50 метрів батерфляєм за 30 секунд (непоганий час, до речі), підтягтися на турніку 30 разів за один підхід ну або з’їдати тільки одне тістечко, замість десяти, як сьогодні — все це гідні цілі. Ви можете це фізично і морально. До того ж це не заборонено законом. Відмінно.
Не намагайтеся досягти мети за один крок. У вас швидше за все і не вийде. Неможливо виграти олімпійські ігри підійшовши до снаряда, повисівши на ньому, звалившись, і, погладжуючи зад, поплестись додому. Вам потрібні тренування. Кожен день. Небагато, але регулярно. Головним вашим девізом на цей час має стати «Повільно, але вірно». Запевняю вас, поспіх тут не потрібен. Коли я вирішив вставати рано, то я в перший же день поставив будильник на 5 ранку. Я, звичайно, прокинувся, але піднятися з ліжка не зміг.
Сплануйте. Якщо повернутися до мого експерименту з раннім підйомом, то я собі поставив за мету вставати в 5:30 ранку. А кожен день «скидати» з поточного часу вставання 10 хвилин. На той момент я піднімався в 7:00. Пара тижнів і я досяг потрібного результату. Все просто. Крім моральної підготовки, ваш організм повинен звикнути фізично до нових засад. А будучи «неповоротким» щодо звичок, наше тіло буде чинити опір. Звідси і важливість неквапливості.
Не робіть зупинок. Звичка закріплюється тільки після 40 (сорока) днів безперервного виконання. Варто одному дню випасти з розкладу, як ви встаєте на зворотний шлях відвикання. Тут не повинно бути ніяких відмовок, типу «втомився (а)», «завтра зроблю двічі» або подібних. Вирішити це просто — якщо психологічно себе налаштувати на те, що «ось просто, не дивлячись ні на що, буду робити». Як би зняти з себе всі обтяження — ні на що не озиратися.
Слідкуйте за результатами. Закріплюйте їх. Звички, в основному, всі пов’язані з об’єктивними показниками. Фіксуйте їх щоразу. Час підйому, кількість кілометрів, які ви пробігли, кількість тістечок, які ви з’їли. Це допоможе орієнтуватися, яким буде наступний крок, тобто наскільки потрібно збільшити або зменшити показник.
Я впевнений, що слідуючи цим простим принципам можна легко виростити в собі будь-яку звичку. Це змінить вас, ваше життя і ставлення до нього. Успіху!
Інструкція для зміни звичок
1. Почати потрібно з розуміння, що пора змінюватися. Вам необхідно чітко окреслити, яку саме якість в характері потрібно змінити. Психологи в таких випадках радять на окремий аркуш паперу виписати свої погані звички.
2. Наступний крок — це складання програми по роботі над собою. Найчастіше люди докоряють себе за невміння розпоряджатися часом. Навчитися не гаяти дорогоцінні хвилини можна за допомогою чіткого розкладу дня. Завдяки йому стане ясно, що можна встигнути за день, і тоді час стане витрачатися економніше, а необхідність усюди поспішати зникне. Пропаде і звичка запізнюватися, оскільки час виходу з будинку в строгому розкладі буде теж окреслено.
3. У режимі дня також обов’язково має бути відведено конкретний час для відпочинку, прийому їжі, чаювання, фізичних вправ. Для того, щоб впоратися з звичкою заїдати або заливати свої проблеми спиртним, просто необхідно включити в своє життя спорт. Мудреці вважали, що від головних життєвих вад є одні найголовніші ліки — це праця. Те ж саме можна стверджувати і про спорт. Витрачаючи негативні думки і емоції під час тренувань, ви можете позбутися від звички зриватися на своїх близьких або колег.
4. Шкідливі звички слід витісняти зі свого життя корисними. Наприклад, звичку ходити по магазинах і купувати все, що продається по знижкам, можна замінити звичкою перебирати свої непотрібні речі і віддавати їх тим, кому вони можуть стати в нагоді. Від такої звички користь буде подвійною: і інша людина буде радіти, і в квартирі буде проведено прибирання. Від манії розкидати речі врятує звичка повертати їх завжди на свої місця і т.д.
5. Прекрасний стимул для роботи над собою — наявність прикладу для наслідування. Історія знає безліч людей, які перемогли самих себе і стали сильними всупереч уявній природній слабкості. Варто лише покопатися в біографіях славетних людей, і напевно знайдуться десятки ідеалів, на які вам захочеться рівнятися. І ще потрібно пам’ятати про те, що дорогу осилить той, хто йде, а для охочого немає нічого неможливого.
|